Telefónne číslo

0948 290 025

Email

studio.rebella@gmail.com

Fyzio pre deti 6-9 rokov a deti 10-15 rokov

Deti školského veku sa chcú hýbať, aj keď si to nemyslia 🙂 Každé jedno dieťa sa v kolektíve učí z toho čo vidí a teda keď cvičia ostatní, chce to vyskúšať aj ono 🙂 Nové cviky a zručnosti si postupne osvojuje a zdokonaľuje.

Fyzioterapeutka dbá na správne prevedenie cviku aj keď sa cvičí hravou formou. Za jednu lekciu sa prejde celé telo. Dýchacie cvičenia sú taktiež samozrejmosť a ako pri dospelých nechýba aj strečing. 


Zdravý chrbát
(level začiatočník)

Pomenovanie cvičenia Zdravý chrbát sa u nás od Pilatesu líši náročnosťou. Zdravý chrbát je pre všetkých čo začínajú cvičiť či už bez diagnóz alebo aj s chronickými problémami.

Bolesti chrbta v dnešnej dobe nie je nič nezvyčajne, ale nezvykajme si nato. Jedna z najčastejších príčin týchto bolestí môže byť práve poškodená platnička, skolióza a zlé držanie tela. Pokiaľ chcete predísť zhoršovaniu ťažkostí a bolestí, je nevyhnutné zvoliť zdravé a pravidelné cvičenie, ktoré uvoľní stuhnuté oblasti a naopak posilní tie oslabené. Cvičenie je vedené fyzioterapeutkami a lektorkami, ktoré dohliadajú na správne prevedenie cvikov.  


Pilates
(level mierne pokročilí)

Pomenovanie cvičenia Pilates sa u nás od Zdravého chrbtu líši náročnosťou. Pilates je pre všetkých čo už majú tušenia čo je to cvičenie 🙂 Nakoľko cvičíme rehabilitačné cviky stále je to skoro pre všetkých, ktorý už ale nechcú len „ležať na podložke“ 🙂 

Efektívna metóda cvičenia, ktorá vytvára rovnováhu svalových skupín prostredníctvom ladných a koordinovaných pohybov tela s maximálnou koncentráciou mysle. Zameraná na posilnenie „centra tela“, niekedy známym pod menom core. Centrum tela zabezpečuje celkovú dynamickú rovnováhu tela počas každodenných pohybových činností. Cvičenie prebieha na podložke s použitím rôznych cvičebných pomôcok – over ball, pilates kruh, valec, thera-band…


SM systém
(v kombinácii so zdravým chrbtom)

Ide o opakované presné prevedenie cvikov so špeciálným lanom nato určením. Pravidelným správnym cvičením (v neakútnom štádiu stačí 10 minú denne) je možné napr. odstrániť bolesti chrbtice spôsobené tlakom vysunutej medzistavcovej platničky na nervové korene a miechu. Opakovaním cvikov správnym spôsobom sa telo znovu naučí, čo je pre neho dobré – zlepšuje držanie tela, posilňuje oslabené svaly, uvoľňuje preťažené svaly, učí telo správnym pohybovým stereotypom.


Diastáza a panvové dno

Toto cvičenie je určené pre ženy, ktoré chcú pracovať na svojom zdraví a zlepšiť svoj sexuálny život. Či už vás trápi diastáza priamych brušných svalov po pôrode (väčšie bruško), problémy s chrbticou, otehotnením, inkontinencia… Tieto všetky problémy sú riešiteľné a jedno z výborných riešení je práve práca a posilnenie panvového dna so spoluprácou brušných svalov a správnym dýchaním, ktoré je nevyhnutné. Volené cviky sú na posilnenie preťažených, ale aj uvoľnenie oslabených svalov.

TOTO JE UZAVRETÝ KURZ 


Mamina 
(cvičí sa s deťmi na hodine)

Toto cvičenie či nazvete zdravý chrbát, pilates alebo rehabilitačne cvičenie je úplne jedno. Proste tam budete vy, vaše dieťa, fyzioterapeutka a ešte pár maminek so svojimi detmi 🙂 

Cvičenie fyzioterapeutka prispôsobí stavu po pôrode. Či už je to pol roka alebo 2 roky. No stále je to skupinové cvičenie. Veľmi dobre ako pokračovanie diastáza a panvové dno. Alebo ešte lepšie po individuálnych terapiách.